Budżet partycypacyjny 2018

„Postanowiłyśmy z Freją w tym roku same napisać projekt, który odpowiadałby naszym potrzebom. Freja uwielbia śmietniki jako miejsca fascynujących zapachów, ja ich potrzebuję, żeby móc wyrzucać Freine kupy. A w wielu miejscach muszę pełne woreczki nosić i szukać długo koszy. Dlatego piszemy projekt dotyczący postawienia nowych koszy w kilku miejscach na Starym Mokotowie. Byłyśmy już na dzielnicowych konsultacjach (jak się okazuje mokotowscy urzędnicy nie mają nic przeciwko psom uczestniczącym w konsultacjach), codziennie chodzimy razem i weryfikujemy miejsca.” Tak pisałam w zeszłym roku. Niestety z przyczyn ode mnie niezależnych nie udało mi się dotrzeć na dyskusję, która jest obowiązkowa, dlatego projekt nie został poddany pod głosowanie. Dlatego wracam z pomysłem jeszcze raz, zwłaszcza, że problem nie został rozwiązany.

Czyli:

Śmietniki na Starym Mokotowie

W ramach projektu przewiduje się ustawienie nowych, zadaszonych śmietników w 12 miejscach na Starym Mokotowie. Projekt skierowany jest przede wszystkim do właścicieli psów, aby ułatwić im utrzymanie czystości po swoich zwierzętach. Śmietniki będą ustawione przy trawnikach, przejściach, na których często wyprowadzane są psy. Ustawienie nowych śmietników jest ważne też dla wszystkich mieszkańców Mokotowa. Drobne śmieci, niedopałki papierosów – rzeczy, których musimy i chcemy szybko pozbyć się z rąk powinny znaleźć się w śmietniku, a nie pod nogami. Ułatwmy sobie życie i ustawmy nowe, zadaszone kubły.
Zadaszenie kubłów jest istotne, żeby wiatr, czy ptaki nie rozwłóczały śmieci po okolicy. Daszek utrudni też wyrzucanie większych śmieci domowych do koszy nieprzeznaczonych do tego celu.

Sugerowane lokalizacje:
1. Wołoska na odcinku od Madalińskiego do Dąbrowskiego (wschodnia strona) – przy wylocie Balladyny
2. Narbutta między Łowicką a Wołoską (południowa strona) – przy budynkach Politechniki (okolice Narbutta 85)
3. Wołoska między Wiktorską a Odyńca (wschodnia strona)
4. Olesińska róg Sandomierskiej (południowa strona)
5. Grażyny (okolice Grażyny 10)
6. Wiktorska (północna strona) – róg Lipskiego
7. Racławicka (południowa strona) – okolica Racławickiej 5
8. Madalińskiego między Łowicką a Niepodległości (północna strona) – okolice Madalińskiego 70/78c
9. Różana (róg Króżańskiej) – północna strona
10. Dąbrowskiego (róg Bałuckiego)
11. Melsztyńska (południowa strona) (róg św. Szczepana)
12. Dąbrowskiego (między Kazimierzowską a Niepodległości)

Miejsca brakujących śmietników zostały ustalone w zeszłym roku na podstawie internetowej dyskusji z uczestnikami grupy na FB „WawaPies” oraz „Dzień Dobry na Mokotowie. Czy coś się zmieniło? Po zachodniej stronie Niepodległości – nie.

Czy są jeszcze inne miejsca? Projekt będę składała ok 20 stycznia – do tego czasu zapraszam do dyskusji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *